Görög Gábor Péterné

1980-ban végzett a Szarvasi Óvónőképző Főiskolán, és még abban az évben kezdte meg óvodapedagógusi pályafutását a Szegedi Posta MÁV óvodájában. 1999-től 2017-ig a Szegedi Gyermekotthonban foglalkozott a gyermekek nevelésével, gondozásával becsületes és lelkiismeretes munkával.

2017-től a Szegedi ÓVI Hétvezér Utcai Óvodájába került, ahol egy lelkes közösség várta. Munkáját mindig a szakmai igényesség, a folyamatos megújulás jellemezte. Óvodapedagógiai gyakorlatának fejlesztése érdekében több továbbképzésen vett részt, amiket hatékonyan épített be mindennapi munkájába. Az alkotó, fejlesztő meseterápiát magas szinten alkalmazta csoportjaiban, ezzel is segítve a gyermekek pozitív szemléletének kialakulását. A gyermekek szocializációjának segítése érdekében mindig aktívan tevékenykedett, a szülőkkel pozitív kapcsolatot ápolt. Fejlődése érdekében elvégezte a „Szülőkísérés sérülékeny kisgyermekes családokról” és a „Komplex szakmai szemlélet- kompetenciafejlesztő tréning” KÁSZPEN módszerrel családból kiemelt gyermekekkel foglalkozó szakemberek számára tanfolyamokat, mert szívügyének tekintette a családok segítését és a gyermekek után-követését. A gyermekek szeretete végigkísérte pályafutását, mindig a gyermekek érdekeit, igényeit tartotta szem előtt.

A vizuális munkaközösség aktív tagja volt, azt ott megszerzett tudását hatékonyan alkalmazta mindennapi gyakorlatában, és az óvoda rendezvényeinek dekorációjának elkészítésében. Minden óvodai program szervezésében, megvalósításában örömmel tevékenykedett, színes ötleteivel gazdagította az óvoda mindennapjait. Fáradhatatlanul dolgozott azon, hogy az alkotásaival értékeket, ismereteket közvetítsen, ápolja a hagyományokat, fejlessze a gyermekek kézügyességét, élményszerűvé tegye a vizuális tevékenységeket. A gyermekeket számtalan technikával ismertette meg. Keze munkáját még mindig őrizzük, hiszen a csoportszobák esztétikus csillogása az ő érdeme. Nem ismerte a lehetetlen szót, minden innovatív kezdeményezést örömmel fogadott, lelkesen vállalta a dekorációk elkészítését. Szavait idézve, amikor hatalmas feladat állt előttünk, aminek a megoldása szinte lehetetlennek tűnt: Nyugi! Megoldjuk! Ezzel a mondatával mindig mindenkinek erőt adott. Pedagógiai gyakorlatunk programjainak aktív szervezője volt. Pozitív partneri kapcsolatokat ápolt külső partnereinkkel. Fáradhatatlanul kereste a gyermekek sokoldalú fejlődését segítő kulturális programokat.

A hosszú évek alatt nagy szakmai tudásra tett szert, mint mentor tevékenykedett a leendő óvodapedagógusok munkáját segítve. A gyakornok kollégák mindig örömmel fordultak hozzá szakmai tanácsokért. Nem csak a gyermekeknek, hanem mindenkinek, dolgozóknak, szülőknek is szinte pótmamája volt, hiszen lelki megnyugvást találtunk, ha vele beszélhettünk. Pozitív gondolkodása gyógyító hatással bírt. Kollektívánk aktív tagja volt, mindenki számíthatott segítségére. Jó humorú, megértő, toleráns, szeretetteljes pedagógus, mindenki szerette, örömmel dolgozott vele. Hiányát nem tudjuk pótolni, hiszen ilyen óvodapedagógust szinte lehetetlen találni! Egy kiváló pedagógust ismertünk meg, aki negyven évet töltött a gyermekek nevelésével, feltétel nélküli szeretettel, gondoskodással.

Köszönjük, hogy hosszú évekig ebben a szellemben együtt dolgozhattunk veled és a munkatársaid lehettünk! Kívánunk a családod és unokád körében eltöltött jó pihenést, tartalmas és aktív nyugdíjas éveket!