Gulyásné Gál Éva
Szakmai életútja 1981-ben indult, Nagykörű község Napköziotthonos Óvodájában. Fiatal, képesítés nélküli pályakezdőként nyitott, érdeklődő és nagyon aktív volt. Az óvoda légköre és a gyerekek iránti szeretete megerősítette abban, hogy ez lesz a hivatása. Jelentkezett a Szarvasi Óvónőképző Intézetbe, ahol 1984-ben diplomát szerzett.
Folyamatosan képezte magát: kismesterségek, gitár, német nyelv az óvodában, minőségirányítás, diszlexia prevenció területén szerzett plusz tudást. Az ismereteket igyekezett a napi tevékenységekben hasznosítani. Elvégezte a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola nyelv-és beszédfejlesztő pedagógus képzését, 1999-ben diplomázott.
Jellemző rá a lelkiismeretes és odaadó munkavégzés, az innovatív megoldások keresése. Nagykörűi Napköziotthonos Óvodájának vezetője lett 1998-tól. Munkáját a szakmai felkészültség, igényesség és precizitás jellemezte.
2011-től a Szegedi ÓVI Cső Utcai Óvodájának közösségét erősítette 2 éven át, majd vezetőként dolgozott a Szegedi Kistérség Többcélú Társulásának Újszentiváni Tagintézményében. Ebben az időben végezte el a Szegedi Tudományegyetemen holland-magyar közoktatásvezetői szakvizsgás képzést, amely nagy mértékben hozzájárult a vezetői munkája minőségének javításához.
2021-től a Szegedi ÓVI Szerb Utcai Óvodájának oszlopos tagja lett. Aktívan bekapcsolódott a különböző szakmai munkaközösségek munkájába, melynek témáiról, eredményeiről kollégáit folyamatosan tájékoztatta és az itt szerzett tapasztalatokat, tudást hatékonyan alkalmazta munkájában. Feladatai elvégzésében törekedett a folyamatos fejlődésre, nyitott volt minden újra. A gyermekek sokoldalú személyiségfejlesztése érdekében bővítette tudását. Munkáját egész életpályája során a magas szakmai színvonal jellemezte.
A hagyományápolás, hagyományőrzés elkötelezettjeként pedagógiai innovációs törekvéseit is ennek a szegmensnek rendelte alá. Számos hagyományőrző program – és rendezvény szervezője volt, lelkesen ápolta a helyi hagyományokat, s aktívan részt vett gyermekcsoportjaival a helyi rendezvényeken is.
Nagy szeretettel, empátiával, egyfajta sajátos – rá annyira jellemző – nyugalommal teli határozottsággal bánt a gyermekekkel. Vidám, barátságos személyiségével, befogadó attitűdjével mindenkit elvarázsolt. Tiszteletben tartotta a családokat, a családi nevelést, jó kapcsolatot alakított ki a szülőkkel.
A gyermekek személyiségének harmonikus, szabad, gyakorlati tapasztalatokban bővelkedő, sokoldalú kibontakoztatása érdekében változatos pedagógiai módszereket és eszközöket alkalmazott. Fontosnak tartotta a gyermekek mozgásfejlesztését, ennek érdekében az óvodában tartott sportrendezvények, valamint a Bozsik Program szervezője volt. Az egészség – és környezettudatos életvitel alapjait beépítette pedagógiai munkájába, kiemelten foglalkozott a „Zöld Óvoda” pályázat előkészítésében.
Fontos volt számára a hatékonyság, a rugalmasság, a szervezettség. Ezek a tényezők határozták meg tervező munkájának alapos módszertani kidolgozottságát.
Kiemelkedő figyelmet fordított minden gyermek felé, tervezetten épített az egyéni bánásmód elvére. Munkatársaihoz is minden esetben szeretettel, megértéssel fordult, szívesen segítette mások munkáját.
Több évig helyettesként kiemelkedő szakmai munkájával és tapasztalatával segítette a jelenlegi tagintézmény-igazgató munkáját.