Pamukné Kürti Anikó
Felsőfokú óvónői végzettségét a Kecskeméti Óvónőképző Intézetben szerezte meg 1984-ben. Azóta folyamatosan óvónőként, óvodapedagógusként dolgozott. Pályájának legmeghatározóbb időszakait a „hajdani Posta-MÁV” Óvodában és a Vedres Utcai Óvodában töltötte.
A Szegedi ÓVI Nádor Utcai Óvodájába 2019-ben érkezett, előtte a Szegedi ÓVI Vedres Utcai Óvodájában dolgozott.
2011-ben a Szent István Egyetem „szakvizsgás” képzésén szerzett oklevelet, tehetségfejlesztő szakterületen.
2012-ben Budapesten Gyermekjóga Oktatói tanfolyamot végzett. Ezt követően éveken keresztül tartott óvodásoknak és alsó tagozatos iskolásoknak játékos, vidám gyermekjóga foglalkozásokat.
A Vedres Utcai Óvodában mentorként részt vett az SZTE pedagógus szakos hallgatóinak gyakorlati felkészítésében. A szakmai alapokon túl fontosnak gondolta átadni, éreztetni, hogy a gyermek csak derűs, elfogadó, érzelmi biztonságot sugárzó környezetben fejlődik, fejleszthető.
Pedagógus évei alatt számos továbbképzésen, tanfolyamon bővítette tudását.
Részt vett a Szegedi ÓVI által szervezett kurzusokon, ahol többek között a bábozásról, ének-zenei nevelésről, pozitív pedagógiáról és az IKT eszközök használatáról is szerzett hasznos ismereteket, melyeket beépített pedagógusi munkájába.
A gyermekek érdeke számára mindenek felett állt a gyermekek nevelésében, ezt természetesség, tolerancia jellemezte. A gyerekekkel mindig értő figyelemmel beszélt, partnernek tekintve őket a problémamegoldásban. Objektíven és egyszerűen kezelte a problémahelyzeteket, gyakorlatias ötletekkel, beszélgetéssel teremtett egyensúlyt.
Nyugodt, bizalmas légkör megteremtésével támogatta a gyerekek önkifejezését, érzéseik megfogalmazását, személyiségük kibontakozását.
Fontos számára a mozgás, a testi-lelki egészség egyensúlya, a gyermekjógáról szerzett tudását örömmel, kreatívan építette be a mindennapi komplex mozgásos tevékenységekbe – éveken át.
Az egészséges életmód, lelki egészség szellemiségét, mind a gyermekek, mind a szülők körében törekedett átadni.
Kiegyensúlyozott, nyugodt természetével jó „alap-hangulatot” teremtett a csoportjába járó gyermekeknek és szüleiknek, akik bármikor fordulhattak hozzá segítségért, tanácsért, vagy csak egy beszélgetés erejéig.
A „Tűz-víz-föld-levegő” komplex pedagógiai programmal éveken át érdekes, sokoldalú témákat dolgozott fel a gyerekekkel, nagy munkát fektetett a program összeállításába és a tevékenységek kidolgozásába.
Szívesen osztotta meg a természettudományos és élettani ismereteit az érdeklődő gyermekek körében, változatos eszközökkel, módszerekkel színesítve, komplexebbé téve a külső világ tevékeny megismerése tevékenységeket.
Megszerettette a gyermekekkel az egyszerű kísérletezéseket, örömmel mutatta meg a gyerekeknek a közvetlen környezetünk szépségét, érdekességeit.
Fontos volt számára a kirándulás, a természet szeretete, a gyerekeket is a környezet óvására, megbecsülésére nevelte – saját példájával is elől járva ebben.
Szabadidejében sokat túrázott hazánk legszebb helyein és a környező országokban is, élményeit, tapasztalatait örömmel mesélte a gyerekeknek, akik mindig lelkesen hallgatták őt.
Életöröme, pozitív beállítottsága sokszor segítette az óvoda közösségét, hogy a problémás szituációkat kiegyensúlyozottabban, nyugodtan kezeljük.
Jókedv és humor jellemezte mindennapjait. Mindig türelemmel, kedvességgel fordult kollégái felé, emellett nyitott volt újat tanulni óvodapedagógusi pályafutásának utolsó éveiben is.
Köszönjük neked Anikó, hogy meleg-szívű, kedves személyiségedet megismerhettük és együtt dolgozhattunk veled!