Szegedi ÓVI Bölcs Utcai Óvodája

Geyer Mária
6791 Szeged, Bölcs u. 9.
06/62-461-337
06/20-249-0676
bolcs.ovoda@int.ritek.hu


A Szegedi ÓVI Bölcs Utcai Óvodája Szegeden, Kiskundorozsma városrészben helyezkedik el, családi házas környezetben. Közelében található a műemlék jellegű Dorozsmai Szélmalom.

Tagintézményünk három csoporttal működik, melyek életkorukat tekintve vegyes összetételűek.

Óvodánk udvara és játékai változatos mozgásformákat biztosítanak a gyermekek egészséges életmódjának és természetes mozgásigényének kielégítéséhez.

Udvarunk tagolt, rendelkezik fedett, árnyékos, napos, füves területtel, sportgumitéglával borított felülettel. Az alapvető közlekedési szabályokat mini közlekedési pályán gyakorolhatják az óvodánkba járó gyermekek.

Magaságyásaink a kertművelési gyakorlatok megismerésén túl, kiváló lehetőséget biztosítanak a fenntarthatóság, a biológiai sokszínűség felfedezésére, a közvetlen tapasztalatszerzésre.

Vidám hangulatot tükröző csoportszobáinkban az óvodás korosztály igényeihez és szükségleteihez igazodó bútorzattal és érdekes játékokkal várjuk a gyermekeket.

A gyermekek tevékenységeihez szükséges eszközök és játékok folyamatos korszerűsítésére törekszünk.

A gyermekek fejlesztését segítő informatikai feltételek jelentősen bővültek az elmúlt években, melyek innovatív használatával gazdagítjuk a gyermekek digitális kultúráját.

„KÖRBE-KÖRBE” elnevezésű nevelési gyakorlatunkban fontosnak ítéljük meg, hogy a gyermekek családias, szeretetteljes környezetben fejlődjenek, figyelembe véve egyéni sajátosságaikat, érdeklődésüket, haladási ütemüket. Fontosnak tartjuk a családi nevelés folytatását, kiegészítését, a kölcsönös bizalom és megbecsülés alapjaira helyezve a hangsúlyt.

Nevelési gyakorlatunkban meghatározó a természetismeret megalapozása (Örökös Zöld Óvoda vagyunk) és a néphagyományok megismerése.

Pedagógiai gyakorlatunk célja, hogy felkeltsük a gyermekek érdeklődését az élővilág iránt, és rávezessük figyelmüket tapasztalatok útján az emberek felelősségére, megalapozva a környezettudatos magatartásukat.

A néphagyomány gazdag tárházából az életkornak megfelelő, élményeket adó, cselekvésre késztető elemeket a mindennapok folyamatába beillesztjük, jeles ünnepeit továbbadjuk az óvodánkba járó gyermekeknek, erősítve az összetartozás érzését.

A közösség formálódását, az együttműködést a családokkal, színes programokkal, rendezvényekkel, kirándulásokkal segítjük elő.

Szokások alakításánál, a meghatározott nevelési keretek megtartásához igazodva, a folyamatosság és rugalmasság jellemzi mindennapjainkat.

Az óvodában alapítvány is működik, mely a nevelőmunka színvonalának emelését segíti.