Szegedi ÓVI Hétvezér Utcai Óvodája

Krizsán Gáborné
6724 Szeged, Hétvezér u. 11.
06/62-499-557
06/20-210-4981
hetvezer.ovoda@int.ritek.hu


Pedagógiai hitvallásunk:

„A kisgyermek, ez az érdekes személyiség tevékenykedik, emlékezik, gondolkodik, főleg azonban érez és akar. A világot meg kell ismernie, mert csak így tud benne élni. Csakhogy minél céltudatosabban figyel, gondolkodik, annál kíváncsibb lesz, annál több megismerni valóra bukkan. Nincs megállás, elindul az emberré válás útján.”

(ismeretlen szerző)

Óvodánk a Belváros peremén, családias légkört biztosító régi épületben működik. Jól megközelíthető személyautóval és tömegközlekedéssel is, ugyanakkor a nagyobb forgalomtól mentes mellékutcában helyezkedik el. A közelünkben két Általános Iskola található. Óvodánk folyamatosan szépül, fontos számunkra a gyermekek esztétikus, tiszta környezetben történő nevelése. Minden csoportszoba hangulata egyedi. Játéktárunk nagyon színes, folyamatosan bővítjük azt. Elengedhetetlennek tartjuk azt, hogy jó minőségű, komplex fejlesztésre alkalmas játékeszközök legyenek a gyermekek környezetében. A mozgásos tevékenységeket a jól felszerelt 100 m2 – es tornatermünkben, a szabadban történő mozgást a folyamatosan megújuló udvarunkon biztosítjuk.

A tagintézmény és a család kapcsolata

A családokkal bizalomra alapuló együttműködésre törekszünk. Fontosnak tartjuk a kölcsönös tiszteletet, azt, hogy a nevelési elgondolásaink, nézeteink, módszereink minél jobban közelítsenek egymáshoz. Az együttnevelésünket a „pedagógiai diplomácia” és a bátorító nevelés eszközeinek felhasználása jellemzi. Minél többféle helyzetben bevonjuk a családokat az óvoda életébe. Közös munkánk során hangot adunk őszinte elismerésünknek, erősítjük a legapróbb pozitív eredményt is.

„Emlékek szárnyán „– Helyi nevelési gyakorlat

Kiemelt célunk:

A múlt értékeinek megismertetése, átörökítése, az óvodai hagyományok, ünnepek és szokások, a mesék, és a családi legendák mentén. A személyiség kibontakoztatása, a kreativitás fejlesztése, a közös élmények, és a minőségi egymással töltött idő előtérbe helyezése. 

Kiemelt feladataink:

  • Jeles napok, hagyományok, népszokások megismertetése oly módon, hogy azokhoz személyes élményeket kapcsolunk.
  • Az élményeket a helyszínen szerezzük, a tapasztalatokat feldolgozzuk, beépítjük a napi tevékenységekbe, sokféle anyagot, eszközt, tevékenységet szabadon kipróbálunk.
  • A családok aktív bevonásával együtt nevelünk.